Відстоюємо свої конституційні права

12.01

Громадські організації ветеранів АТО вимагають від Уряду внести зміни до постанови № 413 і розблокувати безоплатну видачу землі учасникам бойових дій.

Причина, через яку АТОшникам фактично припинили видавати земельні ділянки, стало прийняття в червні минулого року урядової постанови № 413, якою була затверджена «Стратегія удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними». Постанова ввела такий механізм безоплатної видачі ділянок, що фактично унеможливила цю видачу: відповідно до неї обсяг землі на безоплатну передачу становить 25% від загального обсягу земельних ділянок, право на оренду яких було продано на аукціонах у попередньому кварталі. Обсяг землі, яка може бути передана безоплатно, різко скоротився (одна з причин – дуже мало ділянок подається на аукціони, після завершення попереднього терміну оренди, вона автоматично продовжується).

Як говорить голова організації “Спілка ветеранів АТО” Микола Сапелкін — 413 постанова вплинула негативно на стан справ стосовно виділення земельних ділянок для учасників АТО, ввівши формулу, за якою дозволяється безоплатно надавати 25% від загальної кількості загального об’єму землі, право оренди на яку було реалізовано за попередній квартал. На практиці це призвело до того, що аукціони фактично не проводяться, але якщо вони й проводяться, то тієї землі, яка реалізується на них, її об’єктивно недостатньо для того, щоб задовольнити потреби усіх учасників АТО. В Мінагрополітики вже лежав проект змін, який виводив нашу категорію осіб за межу дії цієї постанови, але ці зміни так і не були прийняті.

За словами Сапелкіна, загальна кількість учасників АТО на Харківщині на кінець 2017 року становила близько 13 тисяч, з них реально забезпечено земельними ділянками близько 7 тис. осіб. А решті відмовляють саме на підставі постанови № 413.

Юрій Корсунов зам. голови ГО “Спілка ветеранів АТО” підкреслює, що сподівається на те, що влада вирішить питання.

— Якщо наші вимоги будуть не почуті… якщо реакції не буде, ми звернемось до наших побратимів по всій Україні і акції будуть більш потужними. Не виключено, що хтось умисне створює соціальне напруження в країні, використовуючи саме ту соціальну групу, до якої зараз прикуто найбільше уваги (ветеранів АТО — ред.). Ми, наші побратими, захищаємо Україну зі зброєю в руках і звичайно ці питання не поліпшують бойовий дух, а навпаки. Тому ми все ж таки розраховуємо, що наші можновладці звернуть увагу на наші проблеми і стануть тут разом з нами і допоможуть нам вирішити це питання. Їх немає там (на фронті — ред.), так нехай хоч тут вони з нами будуть.