Вітаємо рішення американського уряду щодо підтримки українських ветеранів

11.09

 

ГО “Спілка ветеранів АТО” повністю підтримує нещодавно оприлюднене рішення уряду США підтримати українських ветеранів за рахунок коштів, конфіскованих у російських олігархів.

Під час свого останнього візиту до України державний секретар США Ентоні Блінкен  оголосив щодо передачі 5,4 млн. $ на потреби ветеранів російсько-української війни. Ці кошти будуть спрямовані цільово на підтримку та реабілітацію українських ветеранів. – і це перший приклад передачі Україні від США  фінансів, конфіскованих у РФ та її громадян.

Ветеранська спільнота підкреслює ті величезні виклики – які стоять перед українським суспільством вже зараз. Адже воїни не можуть знаходитися до кінця свого життя на фронті: їх мають замінити на фронті інші бійці, вони мають повернутися до своїх сімей та у мирне життя. Їх потрібно працевлаштовувати та лікувати. І чим далі триває війна – тим більше будуть ці витрати. Саме з цим зіштовхнулося американське суспільство під час війни во В’єтнамі, Іраку, Афганістані.

Це велетенські витрати і сам процес соціальної реінтеграції ветеранів буде тривати роками, а для деяких побратимів – десятиліттями.

Звичайно, фінансове забезпечення цього процесу – дуже гостре питання.

Тому українські ветерани звертаються до керівництва України, представників країн-союзників – з пропозицією підтримати ініціативу уряду США і забезпечити це фінансування за рахунок коштів, конфіскованих у РФ та російських олігархів.

Це буде одним із самих найважливіших внесків у майбутнє України.