Вітаємо зі святом -Днем Добовольця

14.03

Шановні побратими!

 

Щиро вітаємо Вас зі святом – Днем Добровольця!

День українського добровольця заснований для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, він повинен сприяти зміцненню патріотичного духу і привертати увагу суспільства до учасників добровольчих формувань.

За проект постанови №4261 17 січня 2017 року проголосував 231 депутат Верховної Ради.

Саме добровольці першими стали на захист територіальної цілісності України, жертвуючи своїм життям та здоров’ям, не вагаючись, пішли в саме пекло війни!

Нагадаємо, майже три роки тому, в березні 2014 го, в Україні створили перший добровільний бойовий підрозділ – резервний батальйон Національної гвардії. 570 добровольців з Самооборони Майдану записалися в резервісти Нацгвардії і вирушили на навчальний полігон, а вже через три тижні 300 бійців виїхали на схід – під Ізюм (Харківська область) і Слов’янськ (Донецька область).

У квітні того ж року був сформований другий резервний батальйон оперативного призначення Нацгвардії, 270 добровольців якого також вирушили на Донбас. А вже в липні вони звільнили Слов’янськ від сепаратистів та російських найманців.У серпні 2014 го обидва підрозділи реорганізували і створили на їх базі батальйон спеціального призначення (резервний) імені генерала Сергія Кульчицького, який стояв біля витоків формування Нацгвардії і загиблого два з половиною роки тому недалеко від гори Карачун.

У квітні 2014 року Рада з питань національної безпеки і оборони оголосив про початок антитерористичної операції на сході країни у відповідь на військові дії російсько-терористичних підрозділів в Донецькій і Луганській областях. У той час Україна фактично не мала боєздатної армії. Однак саме завдяки бійцям добровольчих батальйонів і формувань, які активно створювалися і відправлялися в зону військового конфлікту, вдалося створити справжню боєздатну армію і не допустити просування ворога вглиб країни.

На плечах добровольців і вистояла Україна! Низький уклін усім добровольцям України, слава живим і вічна пам’ять полеглим!

771932

Зі святом! Слава Україні – Героям Слава!