Власний бізнес для ветерана АТО. З чого починати і де взяти гроші…

23.10

Державна служба зайнятості України пропонує демобілізованим учасникам АТО, які не мають роботи, розпочати власну справу.

Чимало ветеранів АТО після демобілізації звертаються до центрів зайнятості, де їм намагаються підшукати роботу. Деякі з них хотіли б розпочати власну справу, але, не знаючи, з чого починати, як оформити свою підприємницьку діяльність і, головне, де взяти гроші, так і залишаються наодинці з власними мріями. Хоча для таких випадків держава пропонує досить непоганий варіант, реалізувати який допоможе все та ж служба зайнятості.

Тож як розпочати власний бізнес тим, хто зареєструвався на біржі праці?

— Для цього потрібно скласти власний бізнес-план і написати заяву до центру зайнятості. План розглядається комісією, оцінюється його реалістичність і перспективність, після чого приймається рішення про виплату допомоги для організації підприємницької діяльності. Далі безробітний має зареєструватися як приватний підприємець, після чого на його рахунок переказується визначена сума. Це не кредит, який потім належить повертати. Так само не треба звітувати перед центром зайнятості про те, як ви витратили ці кошти. Відтепер як підприємець людина має звітувати лише перед податковою інспекцією.