Воїни відстояли свою землю!

05.06

Сьогодні, 5 червня 2019 року, під будівлею Господарського суду Харківської області відбувся пікет учасників АТО ”

“5 років війни: Судді забирають землю у воїнів!”, присвячений тим подіям, які відбуваються з земельними ділянками учасників АТО в юридичній площині. Річ у тому, що зараз у Господарському суді Харківської області розглядаються чисельні справи про позбавлення права власності на землю воїнів, що захищали незалежність нашої держави. Ця практика стала вельми поширеною у останні декілька місяців – що виглядає дуже показовим, з огляду на те, що до цього судді зовсім не охоче приймали до розгляду аналогічні справи. Але зрушення у політичному житті країни, нескінчені виборчі перегони, як здається, зруйнували погляди на основи державності поважних людей у мантіях.

Суть же ціх процесів полягає у тому, що приватні підприємства через такі собі тихесенькі рішення суду повертають землі, видані на протязі останніх трьох років атовцям, до державної власності – для того, щоб відразу отримати їх собі у оренду. Такі напівлегальні вирокі суддів примушують ДержГеоКадастр поновлювати та складати з ціми нечистими на руку підприємцями договори аренди на земельні масиви за дуже невигідними для держави, вже давно не актуальними умовами: на десятки років фактично за копійки. А це і потрібно зловмисникам – як подейкують, за належні вироки суддів сплачують і десятки, і сотні тисяч доларів.

На цей час у провадженні Господарського суду Харківської області знаходяться справи щодо позьавлення права власності на землю близько 400 учасників АТО зі Слобожанщини – загальною площею біля 800 Га. Ці землі знаходяться у Близнюківському та Балаклійському районах й їх намагаються повернути собі у оренду зазначеним вище шляхом приватні підприємства “Явірське” та “Колос”. І звичайно, немає ніякої гарантії що таких справ найближчим часом не стане більше – дивлячись на те, які зміни відбуваються у політичному житті нашої держави.

І, судячи за все, учасники війни на Сході, мають спиратися тільки на свої сили.

IMG_20190605_133611_528 IMG_20190605_133608_365 IMG_20190605_133616_236