ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ: ВУЛИЦЯ КРАСНОДАРСЬКА НА ЧЕСТЬ СЕРГІЯ ЯНГОЛЕНКА

23.02

ГО «Спілка ветеранів АТО» звертається до Харківської міської ради з проханням перейменувати вулицю Краснодарську на честь Сергія Янголенка.

Сергій Олександрович Янголенко – народився 4 травня 1975 року, Липкуватівка, Харківської області.  У 1994-1996 рр. служив у 23-й аеромобільній бригаді військової частини А0223 у місті Кременчук. У 1996-1998 рр. проходив службу по контракту в 6 дивізій Національнальної гвардії України. У 1999-2005 рр. працював охоронцем, професійно займався спортом. У 2005 році поступив на службу до ОВС, у батальйон міліції особливого призначення «Беркут», де проходив службу до 2014 року.

«Сергій Янголенко достойний того, щоб його ім’ям назвали одну з вулиць його рідного міста. Сергій любив Харків таким різноплановим, яким він є, він всією душею вболівав за своє місто. Він завжди вважав, що Харків є українським містом, і не втомлювався доводити своїм прикладом, що тут є патріоти, що тут є люди, які готові відстояти український Харків. Це Сергій Янголенко і зробив у 2014 році, коли вони удвох з братом Андрієм ЄДИНІ виступили з усього особового складу харківського “Беркуту” проти керівництва батальйону, що повернувся з кровавого Майдану та був готовий віддати Харків у руки сепаратистам на кшталт тих, що організували лнр, днр. Сергій та Андрій Янголенки вийшли на захист Харківської ОДА, завадили повторенню донецького/луганського сценарію в Харкові та стали на захист української державності у рідному місті. А після цього на посаді командира добровольчого батальйону МВС “Харків-1” Сергій Янголенко разом зі своїми побратимами, справжніми патріотами, стояли на захисті України вже в зоні АТО», – згадує дружина Сергія Ольга Янголенко.

З 2018 до 2022 року Сергій Янголенко працював у ГУНП України в Донецькій області в Дружківському відділенні поліції.

Ольга Янголенко розповідає: «Вдруге Сергій Янголенко став на захист рідного Харкова 24 лютого 2022 року. Разом із добровольчим батальйоном “Слобожанщина” під керівництвом Управління Служби безпеки України в Харківській області він обороняв Харків від російських окупантів. Під час виконання бойового завдання по зачистці с. Мала Рогань Сергій героїчно загинув».

Спілка ветеранів АТО розглядає перейменування вулиць на честь Героя, як важливий спосіб відзначення та вшанування їхнього внеску у захист країни. Це також визначається як спосіб збереження історії та цінностей, щоб наступне покоління могло відчути патріотизм та повагу до тих, хто боровся за свободу та незалежність.

«Чи треба перейменовувати вулиці, площі, парки іменами героїв? Безперечно. Адже коли вулицю, на якій ми живемо у Харкові нарешті перейменували з Тимурівців на вулицю Владислава Зубенка, героя Небесної Сотні, Сергій був радий, адже, як він казав, ну нарешті ми позбуваємося совка, радянського минулого і вшановуємо сучасних героїв України, – каже Ольга Янголенко. Я вважаю, що діти і молодь українських міст і сіл мають жити в майбутньому, на захисті якого сьогодні стоять наші Герої, багато з яких загинули за це майбутнє та є достойними того, щоб їхніми іменами називали вулиці рідних міст. Я впевнена, що Сергій би обома руками підтримав перейменування вулиць на честь своїх друзів Яни Червоної, Ігора Толмачова. Це імена, які мають бути на слуху вже сьогодні, щоб у наших дітей формувався світогляд, в якому нема сумнівів, чи Харків є українським містом».