Як атовцю отримати протезування за технологіями, які відсутні в Україні?

24.10

За інформацією, наданою Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, протезування учасників АТО здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та є першочерговим незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.

За новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, атовці забезпечуються протезуванням через Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі — Служба).

 

Порядком передбачено:

— безоплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включно з витратами на проїзд, проживання, харчування та супроводжуючої особи (у разі потреби);

— оплату витрат на заміну куксоприймача та оплату післягарантійного ремонту протезного виробу;

— безоплатне забезпечення лікувально-тренувальним протезом у разі необхідності, виготовленим вітчизняним виробником, на строк, необхідний для формування кукси (1–12 міс.)

Вартість заміни приймальної гільзи (куксоприймача) та післягарантійного ремонту протезно-ортопедичного виробу підвищеної функціональності не може перевищувати 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому прийнято відповідне рішення (на цей час це 206700 грн).

У разі перевищення встановлених розмірів грошової допомоги учасник АТО або його законний представник може здійснити доплату різниці власним коштом або за рахунок інших не заборонених законодавством джерел шляхом перерахування відповідних коштів на спеціальний рахунок Служби, відкритий у казначействі, для їх подальшого перерахування закордонному підприємству, що здійснюватиме протезування (ортезування).

 

Куди звертатися

Учасник АТО (або його законний представник) подає документи особисто або надсилає поштою на адресу Служби: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

 

Перелік документів, які подаються до Служби:

— заява;

— копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

— копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну позначку в паспорті);

— направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території);

— рішення військово-лікарської комісії про потребу в протезуванні (ортезуванні);

— витяг з історії хвороби;

— фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

 

Механізм здійснення протезування за кордоном

Розгляд документів щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Службі (далі — експертна група).

Строк розгляду документів експертною групою не може перевищувати 25 робочих днів з дати отримання (надходження поштою) від учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, або його законного представника всіх необхідних документів.

Під час зазначеного строку експертна група опрацьовує питання щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, в Україні або здійснює пошук закордонного надавача спеціалізованої допомоги й з’ясовує з ним конструкцію та комплектацію виробу підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Протезування учасника АТО здійснюється закордонним надавачем спеціалізованої допомоги у разі відсутності в Україні спеціалістів, які мають відповідну кваліфікаційну підготовку і позитивний практичний досвід виготовлення конструкцій (технологій) заявлених виробів.

Підготовка учасника АТО до протезування (ортезування) за кордоном здійснюється у клініці УкрНДІпротезування (м. Харків) або в інших закладах охорони здоров’я.

Контактні дані відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції:

Телефон: (044) 281–08–49.

E-mail: dsiv_pilga@ukr.net; dsiv_pilga@dsvv.gov.ua