Які контракти будуть укладати на військову службу?

12.11

Для проходження служби громадяни України будуть укладати контракти з визначенням чіткого терміну їх дії.

Про це розповів начальник Генерального штабу, головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Віктор Муженко.

“По-перше, поданим до Верховної Ради України законопроект планується скасувати контракти до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію. Зате всі контракти громадяни будуть укладати з визначенням чіткого терміну їх дії. По-друге, контракти на шість місяців будуть укладати мобілізовані по бажанням військовослужбовці і “строковики”, які під час особливого періоду відслужили не менше 11 місяців “, – розповів Муженко.

“Також укладати контракт на 6 місяців зможуть особи, звільнені з військової служби під час дії особливого періоду та які вирішили ще послужити в рядах Збройних сил за контрактом. Після шести місяців служби зазначені військовослужбовці мають право продовжувати контракти ще на шість місяців або великі терміни”, – додав він.

Також за словами Муженко, військовослужбовці-контрактники під час особливого періоду, крім періодів проведення мобілізацію та введення воєнного стану, будуть мати можливість продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби після закінчення терміну контракту.

“Відносно надання права на звільнення від військової служби військовослужбовцям, дія контрактів яких продовжено сверхустановленной термінів на період до оголошення демобілізації, то таке право вони придбають після 18 місяців служби з дати продовження дії контракту, а військовослужбовцям, які уклали контракти на термін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію – після вислуги не менше 24 місяців “, – зазначив Муженко.

“Прийняття закону дозволить здійснити поетапну заміну контрактників, які не бажають продовжувати військову службу, мотивованими і свідомими військовослужбовцями”, – підкреслив він.