Юридична допомога учасникам АТО. Підсумки роботи програми за 2 місяці

17.04

З середини лютого 2023 року ГО «Спілка ветеранів АТО» разом із БФ «Допомога ветеранам АТО/ООС» започаткували програму безоплатної юридичної допомоги учасникам АТО – членам спілки, їх рідним та близьким.

За 2 місяці роботи цієї програми маємо підвести певні підсумки. Всього за цей час за допомогою з правових питань звернулися  93 особи. З них близько 60 громадянам були надані консультації вживу, в офісі, а біля 20 громадян відповідно було проконсультовано онлайн.

Юридичні питання, які найчастіше запитували у своїх зверненнях ветерани:

  • Проблематика при оформленні поранень та захворювань, у проходженні ВЛК;
  • Відмови командування у наданні відпусток на реабілітацію та за сімейними обставинами;
  • Соціальні пільги для родин ветеранів, також в умовах воєнного стану
  • Наявні складнощі із проходженням процедур, пов’язаних із оформленням виплат при пораненнях та загибелі воїна;
  • Відсутність нарахування та невиплати бойових;

Окремо варто зазначити групові звернення військовослужбовців щодо перевищення командуванням військових частин службових обов’язків та надання злочинних наказів. Всі вони відносяться до бойових дій у Бахмуті – і є певною мірою відображенням позиції військово-політичного керівництва держави щодо цієї «найгарячішої» ділянки фронту. Ми впевнені, що врешті решт час, закінчення війни та справедливий суд – все ж таки розставлять крапки над «і» у цій неоднозначній ситуації.

У зв’язку із великою кількістю звернень інформуємо про продовження роботи програми з надання безоплатних юридичних консультацій для учасників АТО – до 15 травня 2023 року.

Висловлюємо подяку за прийняття участі у проекті адвокатських бюро «Керімов та пратнери» й «Гур’єв та партнери», БФ «Допомога ветеранам АТО».

Нагадуємо шановним ветеранам, що своєчасна сплата внесків значною мірою і визначає можливість реалізації таких проектів!