З 1 січня військові з окупованих територій зможуть отримати житло або компенсацію

01.12
З нового року набудуть чинності зміни до статті 12 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

З 1 січня 2019 року військовослужбовці, які проходили військову службу на окупованих територіях та були забезпечені там житлом, зможуть отримати житлове приміщення для себе та сім’ї на вільній території або грошову компенсацію.

Відповідні зміни передбачені Законом № 2547-VIII.Закон набуде чинності 1 січня наступного року.

Військовослужбовці, які продовжують службу, та члени їх сімей, які на дату початку тимчасової окупації Криму та районів Донецької і Луганської областей, перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, забезпечуються жилими приміщеннями з урахуванням попереднього часу перебування на квартирному обліку. Порядок має визначити Кабінет Міністрів.

Житло або грошова компенсація надаються за нотаріально посвідченою письмовою згодою зазначених осіб та повнолітніх членів їх сімей. Крім того, Кабмін визначить порядок відмови від права власності на жиле приміщення, розташоване на тимчасово окупованих територіях АР Крим, міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, що перебуває у приватній власності таких категорій осіб.

Право власності на жилі приміщення набуде орган, до повноважень якого належить поліпшення житлових умов таких категорій осіб на іншій території України.