Зачепилівський район – сьогоденні справи учасників АТО

20.07

19 липня 2018 року представники ГО «Спілка ветеранів АТО» з метою налагодження всебічних комунікацій із громадою атовців Зачепилівського району, відвідали Зачепилівський район. Існуюча проблематика, найбільш гострі питання, які турбують учасників війни на сході, і головне – шляхи їх вирішення: саме це стало предметом обговорення на круглому столі, під час якого між ГО «Спілка ветеранів АТО» та ГО Учасників АТО, УБД волонтерів  «За Україну, її честь і волю» був підписаний Меморандум про спільну роботу у цих сферах.

На цьому заході були присутні: радник голови ХОДА у справах ветеранів АТО “кіборгом” Сергієв Олександр, головний спеціаліст сектору державної служби у справах ветеранів бойових дій та учасників АТО Єрьоменко Олексій та голова ГО “Спілка ветеранів АТО” Павло Федоров.

Також відбулася зустріч з головою районної Державної адміністрації Коноплєю Андрієм Леонідовичем. Під час зустрічі було обговорено широке коло питань стосовно розбудови районної спілки ветеранів АТО, соціального захисту учасників АТО у Зачепилівському районі, участь їх у військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління, психологічній реабілітації, вирішення питань працевлаштування та навчання у вищих навчальних закладах.

У підсумку була обговорена робота державних служб та органів місцевого самоврядування у наступних сферах, що пов’язані із соціальною реабілітацією учасників АТО:

  1. Грошова та матеріальна допомога учасникам АТО

Станом на 19 липня 2018 року відповідно до постанови КМУ «Деякі питання  виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» перераховано на банківські установи та відділення поштового зв’язку кошти разової грошової допомоги до 5 травня 82 учасникам антитерористичної операції  на суму  107,8 тис. грн. (з них – 78 учасників бойових дій із числа учасників антитерористичної операції – 1265 грн.;- 3 інваліди війни III групи – 2845 грн; – 1 член сім’ї загиблого учасника АТО (мати) –630 грн. ).

  1. Професійне навчання.

Протягом 2018 року планується забезпечити навчання 2-х учасників АТО за спеціальністю «Водій транспортного засобу категорії “В”. Навчання проводитиметься в Зачепилівському районному спортивно-технічному клубі товариства сприяння обороні України. Загальна сума навчання складатиме 13,4 тис. грн. (протягом 2017 року – професійне навчання пройшли 7 учасників АТО за професією водій транспортного засобу категорії «В». Загальна вартість навчання склала 38,5 тис. грн.).

  1. Відпочинок та психологічна реабілітація

Рішенням обласної ради №667-VII від 01 березня 2018 року  в межах реалізації Комплексної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2017-2018 роки, забезпечується організація проведення відпочинку осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, у санаторно-курортних закладах Харківської області (терміном 14 календарних днів) та проведення короткотермінового відпочинку для учасників АТО та членів їх сімей «Відпочинок вихідного дня».

На відпочинок учасників бойових дій (в АТО) та членів їх сімей, що знаходяться на обліку на території району, у 2018 році виділено   32,8 тис. грн.

На даний момент послугами санаторно-курортного відпочинку «Відпочинок вихідного дня» у клінічному санаторії «Курорт «Березівські мінеральні води» скористалося 2 військовослужбовця і 4 члени сім’ї на загальну суму 4,4 тис.грн.

Також забезпечено 1 військовослужбовця санаторно-курортним відпочинком у клінічному санаторії «Курорт «Березівські мінеральні води» (терміном 14 календарних днів) на загальну суму 5,6 тис.грн.

  1. Оздоровлення дітей учасників АТО

 З метою якісного оздоровлення та відпочинку дітей осіб визнаних учасниками бойових дій  у 2017 році налічувалось 29 чол., із числа осіб які підлягають оздоровленню. Із них оздоровленням охоплено 2 дитини (відповідно до заяв батьків наданих до відділу молоді та спорту районної державної адміністрації), через систему освіти  відпочинком охоплено   27 дітей.

У 2018 році дітей даної категорії налічується 23 дитини. Станом на 15.07.2018 року   оздоровленням охоплено 3 дитини (2 – ОТГ, 1 – район), через систему освіти відпочинком охоплено 13 дітей (9 – ОТГ, 4 – район).

  1. Військово-патріотичне виховання

Не один рік активно учні загальноосвітніх навчальних закладів, вихованці районного Будинку дитячої та юнацької творчості займаються пошуковою роботою: в рамках Всеукраїнських акцій «А ми тую славу збережемо», «Пам’ятати. Відродити. Зберегти.», «Моя Україна – Батьківщина», «Слобожанські дзвони Перемоги». До 72-річчя Перемоги над нацизмом у Європі проводився фестиваль військово – патріотичної пісні серед учнів та вихованців навчальних закладів району.

У зміцненні патріотичних почуттів школярів та учнівської молоді  велику роль відіграють акції єднання: «Наша Україна  – єдина країна», флешмоб  «З Україною в серці», дні української вишиванки та рідної мови.

Традиційно, учні шкіл району приймають участь у спортивних змаганнях «Козацький гарт», спартакіаді  для юнаків допризовного віку.

В районі працює громадська організація «Спілка учасників АТО Зачепилівщині», яку очолює учасник антитерористичної операції – Гусар Сергій Михайлович, та ГО Учасників АТО, УБД волонтерів «За Україну, її честь і волю», голова спілки Омельченко Анатолій Володимирович.

За даними департаменту Соціального захисту населення у Богодухівському районі на травень місяць:
Учасників бойових дій – 107  чоловік.
Статус “Інвалід Війни” – 2 чоловіка.
Загиблих у зоні АТО – 1 чоловік (1 чоловік має статус “член сім’ї загиблого” )

Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 116 чоловік на площу: 229 ГА

1 (1) 9 2 8 7 3 (1) 4