Законопроект про демобілізацію через півтора роки служби

31.03

ГО “Спілка ветеранів АТО” вчергове акцентує увагу українського суспільства на необхідність кардинального вирішення питання із строками служби воїнів-добровольців, які стали на захист Батьківщини з перших днів війни.

Людям зі сталі теж потрібен відпочинок.

В них є родини, в них є робота та особисті справи, в деяких з них є бізнес.

Ми всі розуміємо, що війна не закінчиться а ні навесні, а ні влітку, а ні в осені.

Прописаний в Конституції “святий обов’язок” захищати Україну не може бути вічним (або тривати до смерті чи каліцтва) – якщо є ще 80% громадян-ухилянтів, які і самі не проявили бажання захищати країну і не були мобілізовані за цей рік.

Ми дуже хочемо побачити на фронті депутатів та чиновників, міністрів та держслужбовців, а також їх дітей. Тривала війна дає змогу всім пройти через вогонь та воду.

І для цього в першу чергу треба дати можливість демобілізуватися тим, хто за позовом серця рік тому залишив свої родину, оселю та роботу – для відстоювання незалежності нашої держави.

У Верховній Раді нарешті зареєстрований законопроект 9142, за яким громадяни України, котрі вже відслужили півтора року після мобілізації, мають право на звільнення – якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

В разі його прийняття, у МО та ЗСУ буде ще півроку для прийняття необхідних рішень щодо проведення мобілізації та відповідної військової підготовки мобілізованих.

Українські військовослужбовці – не кріпаки з Московії, яких можна позбавляти громадянських прав та надії на повернення живими додому. А мобілізаційний потенціал України дозволяє провести цю демобілізацію – з трьохкратним запасом. Враховуючи попередні виправдовування міністра оборони Резнікова, що з фронту підуть вже навчені, досвічені воїни – нагадуємо, що вони у більшості всі були зовсім не готові і не навчені рік тому. Зараз є і час, і можливості (які нам надають західні партнери) щоб підготувати наступних воїнів-захисників.

Тож ми звертаємося до ветеранської громади та всіх громадян України з проханням підтримати петицію до президента – щоб ВР невідкладно розглянула законопроект 9142 і встановила чіткі терміни для демобілізації.

 

Посилання на петицію:

https://petition.president.gov.ua/petition/185770