Запрошуємо громаду приєднатися до суспільного заходу – мітингу “Захистимо землю ветеранів!”

07.03

Запрошуємо громаду приєднатися до суспільного заходу – мітингу “Захистимо землю ветеранів!”, який відбудеться 11.03.2021 о 9.00 перед Харківською обласною адміністрацією (вул. Сумська, 64, ст.м. “Університет”). Внаслідок непродуманого проведення земельної реформи учасники АТО/ООС зараз вже фактично позбавлені права на безоплатне оформлення земельної ділянки – Держгеокадастр передав землі сільськогосподарського призначення у розпорядження місцевим громадам. Разом із тим, місцеві громади у більшості випадків, на жаль, роблять все можливе для того, щоб ветерани війни на сході не отримали земельні ділянки: припиняють розробку необхідної документації, відмовляють у її затвердженні. Так, тільки у минулому місяці 52 атовцям-харків’янам було відмовлено у оформленні землевпорядної документації у Тавежнянській сільраді Красноградського району Харківської області – і перспективи вирішення цієї і аналогічних проблем всюди в Україні дуже примарні. А право на безоплатне отримання земельної ділянки було однією з нечисельних реально діючих пільг та можливістю для багатьох бійців започаткувати своє фермерське господарство.
На цей час в нашій державі близько 40 тисяч ветеранів російсько-української війни знаходяться на різних стадіях оформлення землевпорядної документації, ще більше – біля 200 тисяч ветеранів взагалі ще не оформлювали землю: і всі вони залишилися напризволяще із своїми проблемами.
Тому ветеранська спільнота Слобожанщини вимагає від Харківської обласної ради зважити на ситуацію, в якій зараз опинилися воїни, що захищали Україну, та:
1) прийняти звернення до Верховної Ради з вимогою негайно розглянути та прийняти законопроекти #2194 та #3012-2 – що передбачають вирішення конфліктних ситуацій між ОТГ та ветеранами й створення резерву земель для учасників АТО/ООС.
2) взяти під контроль ситуацію з оформленням земельних ділянок ветеранами у Тавежнянській сільраді Красноградського району Харківської області.
Наша сила – в єдності.
Слава Україні!