Запрошуємо учасників АТО приділити увагу своєму здоров`ю – пройти профілактичний медогляд

25.05

У рамках місячника «Дні здоров’я» усіх учасників АТО Харківської області запрошують пройти профілактичні огляди в медичних закладах за місцем проживання.

Про це повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан. Вона зазначила, що огляди проводитимуться з 23 травня по 23 червня. Організатори акції – Департамент охорони здоров’я ХОДА та Харківський обласний центр здоров’я. Вже зараз територіальні заклади охорони здоров’я розробляють заходи проведення цієї акції серед демобілізованих військовослужбовців.

«Для її проведення визначать відповідальних осіб у кожному закладі охорони здоров’я. Також будуть проводитися подвірні, поквартальні обходи медичних працівників з метою запрошення на проходження профілактичних оглядів», – розповіла Галина Сіроштан.

За її словами, до проведення профілактичних оглядів залучають лікарів за 11 спеціальностями: терапевт, хірург, невролог, ЛОР, офтальмолог, психіатр, дерматолог, фтизіатр, стоматолог, уролог, травматолог. У разі потреби, в індивідуальному порядку буде вирішено питання залучення інших фахівців.

«Після проведення профілактичних оглядів медичними працівниками буде складено індивідуальний план реабілітації. Тобто буде визначено, яке лікування пацієнту потрібне – амбулаторне чи стаціонарне, у закладах охорони здоров’я первинного рівня чи вторинного й третинного», – пояснила заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА.

Також за результатами диспансеризації буде вирішуватись потреба у санаторно-курортному лікуванні. У разі необхідності та за згодою учасника АТО буде оформлена необхідна довідка, яка надається в територіальне управління соціального захисту.

Довідка. За даними Департаменту охорони здоров’я ХОДА, Харківська область – одна з перших областей України, в якій з 2015 року організовуються та проводяться профілактичні огляди. Станом на 1 травня поточного року вже оглянуто 47% демобілізованих учасників АТО, зареєстрованих в області.