Заява ГО “Спілка ветеранів АТО” щодо ситуації в Україні

31.01

На жаль, розвиток подій навколо України останні місяці вказує на хибність шляху, яким прямує наша держава останні роки. Роздача російських паспортів (тепер вже разом із субсідіями) на Донбасі та внесення до ДержДуми у РФ питання щодо визнання незалежності так званих ЛДНР, наочно показують те, що Росія фактично успішно “перетравила” і їх, і Крим – і тепер готова до відвоювання/приєднання нових територій до “руського миру”.
Але а ні сучасний український уряд, а ні сучасна українська влада, як переконалася тепер і міжнародна спільнота, не готові до нових викликів, які постають перед українським народом.
При всьому тому, у цій атмосфері залякування з боку Росії та запевнень українських високопосадовців щодо готовності до війни, в Україні не оголошуються а ні військовий стан, а ні часткова мобілізація, навіть не проводяться збори військових резервистів, а протягом півроку гальмувалося створення системи ТрО.
Якби там не було:
чи розпочнуться широкомасштабні військові дії між Росією та Україною найближчим часом, чи цього разу вдасться їх уникнути – дана загроза повністю реальна і вона може тільки відкластися, тому передбачення та протидія їй мають стати основним стиржнем нашої державності.

Інакше Україна рано чи пізно перестане існувати.

Ситуацію повинно виправити тільки повне перезавантаження державної системи, скероване на зміцнення обороноздатності та позбавлення влади в державі тих, хто не хоче/не може воювати – так, як це реалізоване у Швейцарії та Ізраїлі: як відомо, в цих країнах будь-яка державна посада, право обирати та бути обраним депутатом будь-якого рівня, надається тільки за умовами  проходження військової служби.

Si vis pacem, para bellum:
сподівання ж на дипломатію та спроби заглянути ворогу у вічі – і призвели нас до цієї прірви, в якій ми зараз знаходимося.