Заява Руху ветеранів України

17.09

Усі з цікавістю дивилися в трошки повнувате, але впевнене обличчя депутата. На обличчі був помітний великий шрам. Сліди кримінальних історій? Чи депутат з числа амністованих бойовиків?

Для донецьких республік залишили мажоритарку. Спікер Верховної Ради коротко представив, що депутат обрався по округу трошки південніше Донецька і сам родом з Іловайська.

Шість років пройшло після трагічних і героїчних боїв. І ось представник Іловайська стоїть біля президії Верховної Ради України. На лобі проступає піт. Повільно оглядає усіх присутніх.

– К чему долгий разговор! УкрАинская сторона выделяет всего шестсот двадцать три миллиарда гривен для восстановления Донбасса! Это всего треть бюджета Украины! Такими темпами Донбас не вернуть к уровню 2013-го даже за двадцать лет! Унизительно!

… трансляцію уважно дивляться по всій Україні. В Донецьку відновили лише один український канал. Популярності не отримав, але сьогодні дивились усі…

– Мы, народ Донбасса, пережили разруху войны! Множество военнослужащих народной милиции Донбасса до сих пор не могут найти достойную работу в мирной Украине!

… в кафе “Батальйон Пятнашка” вивіску так і не міняли. Назва мила, добра. Не мілітаристична. Липкий столик кафе захитався від задоволеного реготу п’яних бойовиків. Точніше, амністованих ветеранів АТО з ДНР…

– И в этих условиях Киев опять ведет себя жадно, непорядочно и хамски! Посмотрите на меня? Я – депутат от Донецка. Так же как было в светлые довоенные годы! Помните? Но что я могу сам? Что можем мы, депутаты от народа Донбасса?! Нас всего двадцять п’ять депутатов от донбасских республик в Верховной Раде! О какой справедливости идет речь?!

Цілком можливо, такий художній опис подій скоро набуде реальних форм.

Добровольці помирали в боях, аби зберегти Україну, а сьогодні в тилу спостерігаємо за спробами ослабити державу.

Останні роки Росія зумисно знищувала всю економіку та інфраструктуру окупованих територій. Розпиляні заводи, затоплені шахти, розграбовані ферми. Задача спихнути на плечі українцям закривати російські злочини.

Рух ветеранів України застерігає усіх від участі в фарсі під назвою “Мір любой ценой”.

Вважаємо недопустимими:

– Амністію для учасників терористичних груп ДНР/ЛНР.

– Вибори на окупованих територій без відновлення контролю державного кордону українськими військами.

– Відновлення торгівлі та економічної допомоги окупованим росіянами територіям.

Усі хто воював. Усі хто допомагав тримати фронт. Усі хто підтримував бійців. Закликаємо розповсюдити заклик ветеранського руху України.