Збройні Сили України прагнуть підвищити привабливість для громадян України служби у резерві

17.08

 

  Всі військовослужбовці, які звільняються із Збройних Сил та мають досвід участі в анти терористичній операції, зараховуються до так званого оперативного резерву першої черги, і зможуть скористатися перевагами, які передбачені законодавством України для служби у резерві.

Про це сьогодні, 16 серпня, під час брифінгу у прес-центрі Міністерства оборони повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління персоналу – заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Володимир Талалай.

 — Оперативний резерв першої черги – це ті військовослужбовці,  які пройшли  безпосередньо військову службу і виконували бойові завдання в складі сил анти терористичної операції. Цей особовий склад має практичний досвід, мотивований.  Тому ми, перш за все, працюємо з цією категорією  людей, і з них відбираємо як офіцерів, так і сержантів і солдат для служби за контрактом, —  сказав генерал-майор Володимир Талалай.

Він нагадав, що громадяни, які проходять службу у резерві, широко залучаються до заходів  бойової і оперативної підготовки, і ці заходи  нарощуються, як і масштаби залучення таких громадян. Поряд із збільшенням обсягів залучення резервістів до військової служби Генеральний штаб  постійно працює над вдосконаленням нормативно-правової бази, зокрема,  в частині, що стосується соціальних гарантій резервістів.

— Основний напрямок нашої роботи – це максимальне наближення соціальних гарантій  резервіста до тих соціальних гарантій, які мають військовослужбовці, призвані за мобілізацією, в частині, що стосується збереження  і середнього заробітку, і робочого місця на  період проходження військової служби. Ця робота триває, — зауважив генерал-майор Володимир Талалай.

Він також розповів, про зміни у підходах щодо присвоєння  військових звань  громадянам України, які мають вищу освіту та відповідний рівень підготовки. Лише у поточному році отримали офіцерські звання та були призначені на відповідні посади понад 360 сержантів і рядових, які мають  вищу освіту і відповідний досвід служби.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України.

e608b62598b781e72b7469e1ceeac8ec1458557263