Земельна реформа: учасники АТО можуть залишитися без землі

18.08

У світлі оголошеної та вже запротореної урядом земельної реформи все більш чітких рис отримує процес передачі земель сільськогосподарського призначення з під відомства Держгеокадастру у розпорядження місцевих громад. При чому те, що на значній частині нашої держави об’єднані територіальні громади ще остаточно не сформовані – не може зупинити цей процес.

Про це детально у своєму інтерв’ю ще більше ніж місяць тому розповідав  новий керівник Держгеокадастру України Роман Лещенко:

Роман Лещенко: «Я як Голова Держгеокадастру, передам земельні повноваження народу»

На протязі цього періоду органами Держгеокадастру по всій Україні формувався перелік усіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які зараз знаходяться у відомстві даної державної служби і мають бути передані місцевим громадам. Остаточні підсумки цієї роботи повинні бути зведені до 25 серпня 2020 року – і після цього, як вже було зауважено, земельна реформа має зробити наступний крок.

Вітаючи це, безсумнівно, історичне рішення, громадські організації та об’єднання атовців у свою чергу неодноразово зверталися до уряду держави та керівництва Держгеокадастру з вимогою урахувати наявність величезної кількості учасників війни на Сході, які ще й досі не реалізували своє, гарантоване Земельним кодексом та Законом України “Про гарантії соціального захисту ветеранів” й ще не використали своє право безоплатної приватизації відповідної земельної ділянки.

Загалом в Україні на початок липня 2020 року ще більше ніж 100 тисяч наших побратимів ще не змогли реалізувати це право!

Внаслідок же невідпрацьованої належним чином передачі земель місцевим громадам, воїни-ветерани в реальності фактично позбавляються такої можливості назавжди: не секрет, що сільські, селищні ради зазвичай з величезними труднощами виділяють навіть місцевим атовцям земельні ділянки, а про виділення їхнім побратимам, з інших місць, мова взагалі не йде.

Станом на 18.08.2020 р.  представники Ради Ветеранів вже на протязі місяця ведуть напружений діалог з керівництвом Держгеокадастру стосовно створення переліку земельних ділянок у кожному регіоні країни (аналогічно складеному у листопаді 2019 р. Меморандуму), які будуть заброньовані для оформлення учасниками АТО та не будуть передаватися у розпорядження місцевим громадам – щоб уникнути можливих зловживань та скандалів:

ЯК ДЕРЖГЕОКАДАСТР З ВЕТЕРАНАМИ ВОЮВАВ (ВІДЕО)

КАДАСТР ПРОТИ АТОВЦІВ: ВІЙНА ТРИВАЄ (ВІДЕО)

На жаль, й досі у абсолютній більшості областей України робота над Меморандумом ще далека від завершення – а деінде вона навіть і не починалася: і знову про атовців повинні дбати самі атовці.

В таких умовах, коли, як ми бачимо, на відстані у два місяці від місцевих виборів, влада збирається у будь-якому випадку  голосно заявити про реалізацію земельної реформи та передати сільськогосподарські землі у розпорядження місцевим громадам, є загроза невиконання державою своїх, гарантованих законодавством обов’язків перед ветеранами – а саме у розрізі забезпечення їх земельними ділянками.

Виходячи з цього, ГО “Спілка ветеранів АТО” звертається до учасників АТО/ООС – тих, хто ще не зміг скористатися своїм правом на оформлення земельної ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення в рамках програми безоплатної приватизації, з проханням найближчим часом (до 01.09.2020 р.) звернутися до органів Держгеокадастру, територіального відділення Міністерства у справах ветеранів України та офісу ГО “Спілка ветеранів АТО” подати заяву на виділення земельної ділянки або  зареєструватися у відповідному переліку ветеранів – на основі таких списків і буде проводитися перелік земельних масивів у вищезазначеному Меморандумі й виділятися земля.

Телефон для консультацій:

095-762-54-57 Надія Олександрівна