Земля для атовців: підписано меморандум між ДержГеоКадастром та Радою Ветеранів

23.11

У звязку із прийняттям законопроекту щодо земельної реформи, котрий неспинно наближається у Верховній Раді до другого читання, питання забезпечення земельними ділянками учасників АТО – тих, хто ще не реалізував своє право на безоплатну приватизацію такої ділянки, постає все більш гостро.

Судячи з тих нововведень, які пропонуються депутатами ВР у цій сфері, безоплатна приватизація громадянами України земельних ділянок буде взагалі відмінена, повноваження ДержГеоКадастру стосовно виділення землі будуть передані на місця й процедура оформлення та переоформлення права власності на землю (відповідної категорії) теж буде змінена.

Найближчим часом, за нашою інформацією, з 1 січня 2020 року право ДержГеоКадастру надавати дозвіли на оформлення земельних ділянок (розробки землевпорядної документації) буде скасовано – і тим самим отримання учасниками АТО землі для ведення ОСГ (до 2 Га) та ведення садівництва (до 0,12 Га) за межами населених пунктів буде припинено.

На який термін, як це буде врегульовуватися далі – не відомо. Але як ми памятаємо, прийняття у червні 2017 року Кабінетом Міністрів України постанови 413 фактично заблокувало видачу землі як атовцям, так і пересічним громадянам – і тільки після неодноразових акцій протесту, блокування Кабміну у січні 2018 року це обмеження для атовців було знято.

З огляду на це, Радою Ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів України були прийняті певні заходи, щоб довести діючій владі необхідність узгоджувати із ветеранською спільнотою такі важливі рішення у загальнодержавній сфері – останнім часом відбулися зустрічі і з премєр-міністром Олексієм Гончаруком, і з головою комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Миколою Сольським.

Позицією воїнів, що відстоювали незалежність нашої держави у війні на Сході, є:

1) заборона на продаж української землі іноземцям та обмеження у власності однієї особи земельних масивів максимальним розміром до 200 Га;

2) закріплене юридично право учасників АТО на отримання земельної ділянки в рамках безоплатної приватизації.

Завдяки проведеній роботі 11 листопада 2019 року у Києві відбулося підписання рамочного меморандуму про співробітництво між ГУ ДержГеоКадастру та Радою Ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів у сфері забезпечення учасників бойових дій земельними ділянками, яким передбачалося створення на місцях, в кожній області із земель запасу резерву земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам АТО до початку нового, 2020 року.

На даний час у Харківській області, згідно підписаного меморандуму, головним управлінням ДержГеоКадастру сформований даний перелік земельних ділянок і вже йде підготовчі роботи з прийняття заяв на оформлення землевпорядної документації від учасників АТО.

УВАГА!

У звязку із кінцевим терміном (до 1 січня 2020 року) оформлення відповідної землевпорядної документації органами ДержГеоКадастру, нагадуємо усім бійцям, воїнам АТО – тим, хто ще не мав змогу оформити земельну ділянку для ведення ОСГ (до 2 Га) та ведення садівництва (до 0,12 Га), про необхідність подати заяву щодо оформлення відповідної земельної ділянки у строк до 20.12.2019 року.

Перелік земельних ділянок, консультації з порядку оформлення землевпорядної документації, допомогу у підготовці необхідних документів Ви можете отримати у харківському теріторіальному відділенні Міністерства у справах ветеранів України (раніше Державна служба у справах ветеранів) за адресою:

Харків, Держпром, 6 підїзд, 1 поверх, оф. 12 (з 9.00 до 17.00, Пн-Пт.)