Життя атовців у Богодухівському районі

28.07

26 липня 2018 року представники ГО «Спілка ветеранів АТО» з метою налагодження всебічних комунікацій із громадою атовців Богодухівського району, відвідали Богодухівський район. Існуюча проблематика, найбільш гострі питання, які турбують учасників війни на сході, і головне – шляхи їх вирішення: саме це стало предметом обговорення на круглому столі з головою районної Державної адміністрації Шаровим Володимиром Анатолійрвичем. Під час зустрічі було обговорено широке коло питань стосовно соціального захисту учасників АТО у Богодухівському районі, участь їх у військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління, психологічній реабілітації, вирішення питань працевлаштування та навчання у вищих навчальних закладах.

На цьому заході були присутні: радник голови ХОДА у справах ветеранів АТО “кіборгом” Сергієв Олександр, головний спеціаліст сектору державної служби у справах ветеранів бойових дій та учасників АТО Єрьоменко Олексій та голова ГО “Спілка ветеранів АТО” Павло Федоров.

Була обговорена робота державних служб та органів місцевого самоврядування у наступних сферах, що пов’язані із соціальною реабілітацією учасників АТО:

Грошова та матеріальна допомога.

Комплексною програмою соціального захисту населення Богодухівського району на 2016-2020 роки від 03.03.2016 №63-VІІ передбачено надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників АТО на вирішення соціально-побутових питань. 61 учаснику АТО надана одноразова допомога на загальну суму 52,5 тис грн., з них 2 інвалідам війни виділено 7,5 тис. грн.

В 2017 році 90 учасників АТО отримали грошову допомогу на загальну суму 69,0тис грн., з них  1 інвалід війни отримав 0,5 тис грн., 2 сім’ї загиблого учасника АТО отримали 21,0 тис. грн., зокрема 20, тис. грн. виділені для придбання будівельних матеріалів.

Відповідно до постанови КМУ «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» перераховано на банківські установи та відділення поштового зв’язку кошти разової грошової допомоги до 5 травня  119 учасникам АТО на суму 142,8 тис. грн. У 2018 152 учасникам АТО виплачено 192,59 тис. грн. 

З обласного бюджету до Дня захисника України здійснена виплата одноразової матеріальної допомоги в розмірі 1,0 тис. грн. 248 учасникам АТО та 2 батькам загиблого учасника АТО.

Забезпечення житлом учасників АТО 

Відповідного розпорядження Боходухівської районної державної адміністрації    №374 від 10.11.2016 «Про створення комісії з розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують  поліпшення житлових умов» станом на 27.07.2018  заяв на розгляд комісії від членів сімей загиблих військовослужбовців та осіб з інвалідністю не надходило.

На квартирному обліку в міській раді перебуває 19 учасників бойових дій з числа учасників АТО.

Санаторно-курортне лікування, психологічна та фізична реабілітація. 

З метою організації контролю за станом здоров’я демобілізованих учасників АТО, проведення їм реабілітаційних заходів, у тому числі психологічної, фізичної та медичної реабілітації, на виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників АТО» всім учасника АТО проводяться реабілітаційні заходи:

Станом 26 липня 2018 року в черзі на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 4 учасника АТО. Санаторно-курортне лікування учасники АТО будуть проходити в осінній період.

У 2017році санаторно-куротне лікування пройшов 1 учасник АТО.

Станом на 26 липня 2018 р в черзі перебувають 8 учасників АТО на проходження короткотермінового відпочинку в ДП «Клінічний санаторій «Роща» та ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» разом з членами сім’ї та 3 направлення на 14-денний відпочинок. 1 учасник АТО виявив бажання пройти короткотерміновий відпочинок.

 Професійне навчання.

Відповідно до п.7 постанови КМУ від 31 березня 2015 року №179 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців звільнених у запас або відставку)», на базі Богодухівського учбового спортивного технічного центру ТСОУ України, пройшли підготовку водіїв автотранспортних засобів 14 учасників АТО. Для навчання учасників АТО використано коштів в сумі 56,6 тис грн.

На даний час 11 учасників АТО бажають пройти професійну адаптацію за спеціальністю водій автотранспортних засобів категорії «С». В серпні місяці планується укладання договору з навчальним закладом для здійснення підготовки водіїв. 

1532763581412_4 1532763582039_3 1532763585353_5

В районі працює громадська організація «Спілка учасників АТО», яку очолює учасник антитерористичної операції Богодухівському районі Чернишов Віталій Іванович.

Радником голови районної державної адміністрації з питань надання допомоги учасникам АТО та ООС, а також членам сімей загиблих у Богодухівському районі призначений Ольховський Андрій Миколайович.

За данними департаменту Соціального захисту населення у Богодухівському районі на липень місяць перебувають:

Учасників бойових дій – 281 чоловік.

Загиблих у зоні АТО – 2 чоловіка (2 чоловіка мають статус “член сім’ї загиблого” ).

Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 228 чоловік на площу: 454 ГА