Життя АТОвців у Коломацькому районі

13.07

12 липня в рамках програми налагодження комунікацій із атовцями керівництво ГО “Спілка ветеранів АТО” разом із представником Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, радником голови ХОДА у справах ветеранів АТО “кіборгом” Сергієвим Олександром завітали у Коломацький район Харківської області.

Був проведий круглий стіл з активом місцевих громадських організацій атовців, на якому були присутні державні посадовці, що відповідають за процеси соціалізації, пільгової допомоги цій категорії громадян. На цьому заході були присутні: головний спеціаліст сектору державної служби у справах ветеранів бойових дій та учасників АТО Єрьоменко Олексій .

Також відбулася зустріч з головою Коломацької районної Державної адміністрації Яцюком Сергієм Миколайовичем та головою головою селищної ради Гуртовим Володимиром Григоровичем . Під час зустрічі було обговорено широке коло питань стосовно розбудови районної спілки ветеранів АТО, соціального захисту учасників АТО у Коломацькому районі, участь їх у військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління, психологічній реабілітації, вирішення питань працевлаштування та навчання у вищих навчальних закладах.

Ретельно були розібрані наступні питання:

  1. Забезпечення житлом сімей учасників АТО:

Станом на 01.07.2018 в Єдиному державному Реєстрі громадян, які потребують поліпшення житлових умов по Коломацькій селищній раді зареєстровано  2 учасника бойових дій АТО.

2. Грошова та матеріальна допомога учасників АТО

Рішенням VIІ сесії Коломацької районної ради VII скликання  від 23 червня 2016  року затверджено комплексну Програму соціального захисту населення Коломацького району на 2016-2020 роки. У 2018 році згідно вищевказаної програми виділено матеріальна допомога 2 учасникам бойових дій на загальну суму 14 тыс. грн.

  1. Санаторно-курортне лікування, психологічна та фізична реабілітація.

Станом 01 червня2018 року в черзі на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 2 учасника АТО. На 2018 рік на їх оздоровлення з державного бюджету на ці цілі віділено  24,6 тис.грн.

  1.  Відпочинок учасників АТО та членів їх сімей

В 2017 році один учасник бойових дій АТО пройшов 14 денний відпочинок в санаторії «Бермінводи».

2 учасника АТО з родиною відпочили в санаторії «Березівські мінеральні води», 2 дітей члена сім’ї загиблого в супроводі матері в санаторії « Роща».

В районі діє група допомоги та підтримки звільнених у запас (демобілізованих) військовослужбовців, які брали участь в АТО, та членів їх сімей. За родинами загиблих воїнів АТО для оптимізації вирішення соціальних питань закріплені представники органів влади.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 08 червня 2016 року № 98 створена міжвідомча робоча група щодо  вирішення питань  реабілітації учасників АТО.

В районі працює громадська організація «Спілка учасників АТО Коломинщині», головою якої є  Бездетко Володимир Петрович.

За даними департаменту Соціального захисту населення у Коломацькому районі на червень місяць:
Учасників бойових дій – 69 чоловік.
Загиблих у зоні АТО – 2 чоловіка (3 чоловіка мають статус “член сім’ї загиблого” )

Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 32 чоловіка на площу: 58 ГА. . Крім цього в районі зарезервована земля для учасників АТО.

3 1 2.1 2.2