Життя учасників АТО у Лозівському районі

02.05

В рамках патріотичного виховання молоді Слобожанщини та розбудови громадських інститутів ветеранів АТО була проведена нарада з головою Лозівської районної державної адміністрації Красноперовим Сергієм Георгійовичем.

FB_IMG_1525285019547

На порядку денному стояли наступні питання щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції:

1.Матеріальна допомога
Протягом минулого року матеріальна допомога учасникам АТО велася за напрямками:
– надання матеріальної допомоги за рахунок комплексної Програми соціального захисту населення Лозівського району на 2016-2020 роки, що затверджена рішенням IV сесії VII скликання Лозівської районної ради від 18.12.2015 року;
– надання матеріальної допомоги, безпосередньо, сільськими та селищними радами.
До Комплексної програми у 2017 році кошти для надання матеріальної допомоги перерахували 12 сільських та селищних рад, що дало можливість забезпечити допомогою на вирішення соціально-побутових питань та лікування 75 учасників АТО на загальну суму 67,0 тис. грн. та 5 членів сімей загиблих учасників АТО на суму 6,0 тис.грн.
Крім того, самими сільськими та селищними радами надано допомогу 66 учасникам антитерористичної операції на суму 75,8 тис.грн. та 3 членам сімей загиблих на суму 8,8 тис.грн.
Згідно розподілу лімітів на 2018 рік на виконання заходів Комплексної програми для надання матеріальної допомоги ветеранам війни, особам,які брали участь в АТО та членам сімей загиблих учасників АТО передбачається 62,1 тис.грн.

2.Квартирний облік
У Лозівському районі облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов ведеться виконавчими комітетами сільських та селищних рад.
На звітну дату на квартирному обліку за місцем реєстрації перебуває 6 учасників бойових дій.
Згідно рішення сесії у 2017 році 1 особа із числа учасників АТО була забезпечена житлом: надано квартиру.
З метою надання всебічної підтримки, додаткових соціальних гарантій Михайлюк Валентині Іванівні, матері загиблого військовослужбовця, що брав участь в АТО, планується надання грошової допомогу для вирішення соціально-побутових питань: 20,0 тис. грн. – за рахунок коштів обласного бюджету, 20,0 тис. грн.. – за рахунок коштів Комплексної програми соціального захисту Лозівського району на 2016-2020 роки.

2.Відпочинок та психологічна реабілітація
За рахунок обласної комплексної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2017 – 2018 роки 7 учасників АТО пройшли відпочинок в санаторії «Роща».
Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету на організацію відпочинку у санаторно-курортних закладах Харківської області осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, який затверджено рішенням обласної ради від 01 березня 2018 року № 667-VII (XV сесія VII скликання) на черзі на відпочинок перебуває:
– для забезпечення 14-денним відпочинком – 5 осіб, станом на звітну дату у санаторно-курортних закладах відпочило 2 учасника АТО;
– для забезпечення короткотерміновим відпочинком (путівка вихідного дня) – 25 осіб, перший заїзд планується у кінці травня місяця поточного року.

3.Санаторно-курортне лікування
Санаторно-курортним лікуванням протягом 2017 року скористалися 6 учасників АТО та 2 члена сім’ї загиблих учасників АТО.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №200 від 31.03.2015 року «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» проводиться по заключенню трьохсторонніх договорів між управлінням, санаторно-курортним закладом та особою, яка бажає пройти курс лікування
Станом на 01.05.2018 року виявили бажання щодо санаторно-курортного лікування 16 учасників бойових дій.

4.Професійне навчання
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку) від 31.03.2015 № 179 зі змінами, в районі вживаються відповідні заходи щодо професійної адаптації учасників бойових дій, які приймали участь у антитерористичній операції.
На даний час 1 учасник АТО пройшов професійне навчання на базі Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу (Лозівська філія) за спеціальністю «Водій автотранспортного засобу категорії «В», вартість навчання становить 2,4 тис. грн. (станом на 02.05.2018 оплату навчання не здійснено в зв’язку з відсутністю коштів по відповідній бюджетній програмі).

На обліку в управлінні перебуває 3 учасника бойових дій, які приймали участь у антитерористичній операції, що виявили бажання пройти професійне навчання за спеціальністю «Водій автотранспортного засобу категорії «С». Навчання буде проводитьсь з вересня поточного року.

5. Громадські організації
По м. Лозова зареєстровано 1 громадська організація – об’єднання учасників антитерористичної операції – Лозівська спілка учасників АТО, голова – Бесіда Сергій Миколайович.
З метою надання всебічної підтримки учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей у Лозівському районі планується реєстрація відокремленого підрозділу ГО”Спілка ветеранів АТО”.
В Лозівському районі створено і функціонує міжвідомча робоча група при голові районної державної адміністрації Красноперову С.Г. для оперативного вирішення проблемних питань учасників АТО за напрямами:
1. Заходи соціального захисту учасників АТО;
2. Стан медичного забезпечення учасників АТО;
3. Соціально-психологічний супровід учасників АТО;
4. Виділення земельних ділянок учасникам АТО.

FB_IMG_1525285023448

FB_IMG_1525285028645