Життя учасників АТО у Первомайському районі

24.04
Представники ГО “Спілка ветеранів АТО” разом із представниками громадської ради при ХОДА 23 квітня 2018 року відвідали Первомайський район.
З головою районної Державної адміністрації Павленко Володимиром Миколайовичем було проведено засідання робочої группи учасників АТО де були розглянуті питання надання земельних ділянок, проведення оздоровчої кампанії, стан працевлаштування, надання соціальної допомоги учасникам антитерористичної операції. Також обговорили гострі питання розвитку регіону у напрямках патріотичного виховання, спорту,розвитку освіти.
Надання матеріальної допомоги за рахунок районного бюджету

В рамках Комплексної Програми соціального захисту населення Первомайського району на 2017-2020 роки учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих військовослужбовців надається одноразова матеріальна допомога в розмірі 3,0 тис.грн..

За період 2015-2017 років таку допомогу отримали військовослужбовці на суму – 276,0 тис.грн.

В 2018 році планується надання матеріальної допомоги до Дня Захисника України учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО. На ці цілі передбачені кошти в сумі 62,0 тис. грн.

Санаторно – курортне лікування

На отримання щорічного санаторно – курортного лікування мають право учасники бойових дій, члени сімей загиблих оздоровлюються в санаторно – курортних закладах один раз у два роки. Закупівля санаторно – курортних путівок здійснюється, враховуючи профіль захворювання постраждалих осіб. Щодо місця лікування (курорт) – постраждалі особи мають право на оздоровлення не лише в закладах місцевої бази, а і на відомих курортах по всій території України.
У 2017 році на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення для забезпечення санаторно – курортим лікуванням перебувало 2 учасників АТО та 2 членів сімей загиблих учасників АТО, яких було оздоровлено протягом 2017 року: одного учасника АТО оздоровлено за кошти державного бюджету у санаторії «Березівські мінеральні води» (6,3 тис.грн.); другий учасник АТО пройшов санаторно – курортне лікування за рахунок коштів районного бюджету в санаторії ім.Пирогова (м.Одеса) – (6,3 тис.грн.).
Сім’ї загиблих учасників АТО пройшли санаторно – курортне лікування в санаторіях «Роща» та «Березівські мінеральні води» за рахунок коштів обласного бюджету – витрачено 19,4 тис.грн..
У 2018 році виявили бажання пройти санаторно – курортне лікування 2 учасників бойових дій (Паутов С.В., Панов А.І.) та 1 член сім’ї загиблиго учасника АТО (Гигава Р.Ю.), які будуть оздоровлені протягом року.

В рамках обласної Програми соціальної підтримки учасників АТО забезпечено відпочинок звільнених у запас військовослужбовців у санаторно – курортних закладах Харківської області.
У 2018 році планується направити на 14-денний відпочинок 12 учасників бойових дій. Проходження відпочинку планується в санаторії «Роща» за «Путівкою вихідного дня» – 38 учасників АТО, 46 членів їх сімей, 3 членів сімей загиблих. Заходи плануються проводитись в санатріях ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» та ДП «Клінічний санаторій «Роща».

Всього на ці заходи виділено 136800 грн. коштів обласного бюджету.

Послуги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайської районної ради отримують 10 сімей учасників АТО:
5 сімей учасників АТО отримують послуги «догляд вдома»;
3 сім’ї отримують послуги із соціальної адаптації
2 сім’ї отримують послугу «натуральна допомога».
1 сім’я померлого учасника АТО отримує соціальну послугу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги».

Профнавчання (Кошти Державного бюджету)

На 2018 рік бюджетною програмою 2505150 «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно – курортним лікуванням» за напрямом соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції передбачено виділити кошти в загальній сумі 16500 грн.
Протягом I кварталу 2018 року 2 демобілізованих учасників АТО (Кліментьєв В.А., Сташенко С.А.) виявили бажання пройти професійну адаптацію шляхом проходження навчання за професією «Водій автотранспортного засобу категорії «В» в Жовтневому районному учбовому спортивно-технічному центрі ТСО України м. Харкова.
Навчання планується розпочати в квітні 2018 року, після отримання кошторису витрат на організацію та проведення навчання з державного бюджету. На сьогоднішній день, 13.04.2018 року, кошти відсутні.

Радник голови РДА Лабунець Олексій Миколайович підвів підсумки роботи:
За даними департаменту Соціального захисту населення у Первомайському районі на квітень місяць:
Учасників бойових дій – 107 чоловік.
Загиблих у зоні АТО – 4 чоловіка (6 чоловіка мають статус “член сім’ї загиблого” )

Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 162 чоловік на площу: 323 ГА

FB_IMG_1524549745356 FB_IMG_1524549761539 FB_IMG_1524549765469 FB_IMG_1524549769114