Зустріч представників громадських об’єднань учасників АТО з президентом України та міністром України у справах ветеранів

22.12
21 грудня 2018 року у Житомирі відбулася зустріч представників громадських об’єднань учасників АТО зі всієї країни із президентом України Петром Порошенко та міністром України у справах ветеранів Іриною Фріз.
photo_2018-12-22_11-13-07
Харківську область представляв Юрій Корсунов, заступник голови Ради ГО “Спілка ветеранів АТО”, радник голови Харківської обласної громадської адміністрації Юлії Світличної.
Під час зустрічі були обговорені найбільш проблемні для учасників АТО питання, які постають перед ними під час повернення їх з фронту до мирного життя. Організації ветеранів АТО зі всієї країни під час дискусії визначили ті найбільш загальні напрямки, в яких, на їхню думку, нещодавно створене міністерство ветеранів повинно вживати дієвих заходів й демонструвати наочні результати діалогу з громадою.
Такими питаннями стали:
1. надання змоги отримання статусу учасника АТО/УБД добровольцям;
2. прозоре та чесне фінансування громадських проектів/ініціатив у ветеранській сфері;
3. забезпечення житлом тих, хто його потребує в першу чергу – пораненим, багатодітним;
4. можливість пільгового розмитнення автівок для учасників АТО.
photo_2018-12-21_16-12-37
photo_2018-12-22_12-15-23
Юрій Корсунов особисто презентував міністру України Ірині Фріз звернення від ГО “Спілка ветеранів АТО” щодо законодавчого врегулювання можливості грошового відшкодування учасникам АТО замість реалізації їх права на отримання земельних ділянок в межах безоплатної приватизації за рахунок місцевого або державного бюджету.
photo_2018-12-21_19-31-40
Також відбулось спілкування з Віце-прем’єр-міністром- Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадієм Зубко з питань реалізації житлових програм для учасників АТО в Харківській області.
photo_2018-12-22_12-37-22
Таке питання стоїть дуже гостро для Харкова та інших великих міст України, де просто не вистачає землі для атовців.
Також під час зустрічі були обговорені та затверджені положення для формування Ради Ветеранів при міністерстві України у справах ветеранів – дорадчого органу, який буде  ініціювати розгляд проблемних питань та допомагати цьому державному органу у їх вирішенні – з огляду на ставлення до цього процесу у ветеранській спільноті.