Звернення до атовців Слобожанщини

07.09
Шановні побратими!
Ми звертаємося до Вас з проханням намагатися залишатися відсторонь від тих брудних політичних ігор, в які нас затягують знову усім нам відомі постаті. Нам потрібно розуміти ту ситуацію передвиборчих баталій, у якій зараз вкотре опинилися і ми, учасники сучасної війни на Сході.
Мова йде про використання нас, захисників-патріотів рідної держави, в штучному нагнітанні протистояння у суспільстві передвиборчими стратегіями одіозних політиків.
До нас, як до одного з найчисельніших та найвпливовіших обєднань атовців на сході України, у останній час надходить все більше та більше звернень та скарг від простих громадян, населення наших міст та селищ щодо  незаконних та неправомірних дій з боку атовців – у тому разі у складі чисельних різноманітних організацій.
Ми самі, як громадська спілка, можемо свідчити про те, що іноді суспільні заходи залишаються єдиним вихідом у тих ситуаціях, коли бездіяльність або зловмисне перешкоджання з боку представників органів влади та силових відомств, суттєво порушує наші конституційні права і права, які затверджені Законом України “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”.
Але все має свою межу.
Неможливо, прикриваючись статусом учасника війни за незалежність України, претендувати на вирішення питань, які належать до сфери правоохоронних органів, судочинства, органів місцевого самоврядування. Такі виступи часто виставляють нас, атовців, у очах населення зовсім у негативному світлі. Тим більше, що, як ми спостерігаємо, дані ситуації спеціально режисуються відповідними “ляльководами”, яким дуже вигідно створити тут, на Сході України, образ “наглого, отмороженного атошника-бандита”.
Це стосується і “битв за врожай”, і усілякіх бізнес-спорів, і боротьби з “наливайками” та наркопритонами, і навіть з нелагальною торгівлею біля метро. Начебто все це проводиться під вірними, справедливими гаслами – але враження від втілення: “беспредел и варварство”.
Перед виборами такий розвиток подій буде все частіше та частіше викидуватися на ТВ, в інтернет – створюючи з захисника держави якесь небезпечне, асоціальне пугало. Вимальовується таке штучне протистояння: навіжені “вояки” та мирне, законослухняне населення.
Але невже для цього ми воювали на Сході?
Нам потрібно постійно враховувати, що до нас ставляться все-таки випереджено – як до якихось героїв.
Але ж ми звичайні люди – ті люди, які просто були готові тоді і зараз захищати Україну.
І те ж саме ми вимагаємо від інших – бути готовими до війни та очікувати, що зовнішні сили знову будуть намагатися розпалювати у нас внутрішню ворожнечу.
З повагою та надією на порозуміння,
Рада ГО “Спілка ветеранів АТО”.