Звернення до громади атовців міста Харків

04.10
Шановні побратими!
Як ви знаєте, петиція від ГО “Спілка ветеранів АТО”, щодо виділення землі учасникам АТО у межах міста Харкова,  офіційно зареєстрована на сайті харківської міської адміністрації. За 3 місяці голосування набрало більше ніж 5 000 голосів.
У відповідь на  наше звернення, на сторінці петиції з’явилася така інформація:
“Відповідно до статей 6, 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», поряд з військовослужбовцями, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва мають інші категорії населення, серед яких: учасники бойових дій у Великій Вітчизняній війні, учасники бойових дій в ДРА та інших військових конфліктах, діти війни, сім`ї загиблих та ветерани військової служби.”- пише у своєму відповіді Міський голова Г. А. Кернес.
Ви можете самі пересвідчитись: спільноту воїнів-патріотів нашого міста інформують про те, що крім нас на черзі на отримання земельних ділянок у Харкові знаходяться ще багато категорій пільговиків. Також зазначено, що процедуру виділення земельних ділянок, розпочато відносно близько 130 осіб, які мають посвідчення УБД.
Конкретики немає ніякої, нібито все в межах закону.
Разом і з цім, вчора у Харкові було затримано керівника одного з харківських підприємств землевпорядної сфери, який вимагав та отримав хабар у розмірі 24 тисячі доларів за виділення земельної ділянки площею 8 Га для учасників АТО.
“Харківські правоохоронці затримали на хабарі в 24 000 доларів США керівника підприємства сфери земельних послуг.
Хабар чиновник вимагав і отримав за виділення їм земельної ділянки загальною площею 8 га, які були призначені військовослужбовцям – учасникам АТО.
В ході документування злочинних дій правоохоронці встановили, що вказані земельні ділянки повинні бути виділені і оформлені на діючих військовослужбовців, які раніше брали участь в проведенні АТО і мають статус учасників бойових дій.”
Тобто земля для учасників АТО все таки знаходиться та оформлюється за певне винагородження!
Тому ми вимагаємо від керівництва міста негайних пояснень щодо виявлених оборудок з землею для атовців – хто та на яких засадах її отримав та отримує і головне:

запущення прозорої процедури системного виділення земельних ділянок ветеранам війни на Сході – так, як це реалізовано на теренах Харківської області керівництвом обласної державної адміністрації та геокадастру, де своїм правом на отримання земельної ділянки у власність вже скористалися більш ніж 8 тисяч учасників АТО.

Підкреслимо: зараз вже практично у всіх найбільших містах України запущений реально діючий та прозорий процес виділення земельних ділянок для учасників АТО – це і Київ, і Дніпро, і Івано-Франківськ, і Львів.

Звичайно, ми воювали не за земельні ділянки.
Але невже Харків – це не Україна?
Рада ГО “Спілка ветеранів АТО”